Konto Nest Oszczędności – dlaczego warto je założyć?


nest bank biale logoCel, który przyświecał założycielom Nest Bank można bardzo krótko streścić w trzech słowach: uczciwość, stabilność, bezpieczeństwo.  Nest  stara się zachęcać swoich klientów do oszczędzania. Niezwykle interesującą propozycją jest konto Nest Oszczędności. Przyjrzyjmy się temu sztandarowemu produktowi trochę bliżej…

Konto Nest Oszczędności to propozycja adresowana do klientów, którzy chcą bezpiecznie ulokować swoje oszczędności na krótki okres. Osobiste konto oszczędnościowe mogą założyć w Nest Banku klienci, którzy posiadają w nim konto osobiste. Dyspozycję dotyczącą założenia tego konta można wydać w chwili zakładania konta osobistego, ale można to zrobić także później. Osoby, które zdecydują się na późniejsze założenie konta oszczędnościowego mogą to zrobić dzwoniąc na infolinię, za pośrednictwem Internetu lub korzystając z bankowości mobilnej. Infolinia dostępna jest przez siedem dni w tygodniu.

oszczędności

Pieniądze zgromadzone na koncie Nest Oszczędności pozostają do dyspozycji klientów, nie są zamrażane. Chcąc jednak zachęcić do systematycznego oszczędzania, jeden przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny, za więcej klienci muszą już zapłacić. Za każdy następny przelew bank pobiera opłatę w wysokości 5 złotych. Wypłata środków z konta oszczędnościowego nie powoduje utraty odsetek – to dodatkowy atut tej formy oszczędzania w Nest Banku.

Oszczędności zgromadzone na koncie Nest Oszczędności są oprocentowane i to nieźle. Nowi klienci mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 2,25 procent, jeżeli na koncie znajdzie się kwota 50 000 złotych. W przypadku wyższej kwoty, oprocentowanie wynosi 2 procent w skali roku. Zaletą konta Nest Oszczędności jest bez wątpienia fakt, iż nie ma obowiązku dokonywania na niego regularnych wpłat.

Klienci, którzy zdecydują się założyć konto Nest Oszczędności mogą nie obawiać się, ze utracą zgromadzone na nim oszczędności. Wszystkie środki są objęte gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Wszystkie osoby, które założą konto oszczędnościowe w Nest Banku do wyskości odpowiadającej równowartości 100 000 euro w razie upadłości banku mogą liczyć na zwrot swoich pieniędzy w pełnej wysokości.

Konto Nest Oszczędności to propozycja dla osób, które chcą oszczędzać nie tracąc dostępu do zgromadzonych na koncie środków.

Przydatne linki:

https://www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/nest-oszczednosci.html

http://www.konto-studenckie.pl/nest-bank-opinie-oplaty.php

http://www.banki-opinie.info/nest-bank-f65/

Reklamy

3 thoughts on “Konto Nest Oszczędności – dlaczego warto je założyć?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s